Geri

EĞİTİM BİRİMLERİ

Vildan Koleji Ortaokul

Yabancı Dil

Vildan Koleji olarak ‘Bir çocuk değişir dünya değişir’ prensibiyle çıktığımız bu yolda yabancı dil eğitiminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda Yabancı dil alanında evrensel değerler çerçevesinde bir eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimizin ileride yer alacakları ulusal platformlarda kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir dil eğitimi almalarını hedeflemekteyiz.

EVRENSEL KAYNAKLAR

Hedeflerimiz doğrultusunda Ortaokul olarak öğrencilerimize Reading (Okuma), Writing (Yazma) Speaking (Konuşma) ve Listening (Dinleme) becerilerini en iyi bir şekilde kazandırmak adına dünya çapında kabul görmüş yayınlar kullanmaktayız.

Kur Sistemi

Okulumuzda 5. sınıf öğrencilerimiz için kur sistemi uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz İngilizce derslerinde seviyelerine göre kurlara ayrılarak eğitim görmektedir. Bu sayede her öğrenci kendi dil becerisine uygun bir şekilde eğitim almaktadır.

Hazırlık Sınıfı

Yaptığımız tüm bu çalışmalara ek olarak, okulumuzda 5. sınıf öğrencilerimiz için İngilizce hazırlık sınıfı uygulaması yapılmaktadır. 5 sınıf öğrencilerimiz haftada 15 saat olmak üzere yoğun bir İngilizce programına tabi olmaktadırlar.

Speaking - Drama

Native (yabancı) öğretmenimiz eşliğinde okulumuzda haftada 3 saat speaking (konuşma) ve drama dersleri yapılmaktadır. Çocuklarımız öğrendikleri yapıları ve kalıpları bu derslerde sergileyerek özgüven kazanmakta ve İngilizceyi günlük yaşamlarında nasıl ve nerede kullanacaklarını öğrenmektedir.

Speaking (Konuşma) Sınavları

 Okulumuzda dönemde 1 defa olmak üzere öğretmenlerimiz tarafından Speaking (Konuşma) sınavları yapılarak, öğrencilerimizin konuşma becerilerindeki gelişim değerlendirilmektedir.

İngilizce Bültenler

 Öğrencilerimize her 15 günde bir İngilizce bülten dağıtılmaktadır. Bültenler sayesinde hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz İngilizce derslerimizdeki 15 günlük planlama hakkında önceden bilgi sahibi olmaktadır.

 

Dil Kampı

Yarıyıl tatilinde gerçekleştirdiğimiz Antalya dil kampı sayesinde çocuklarımız eğlenerek İngilizceyi kullanma becerilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?