Geri

Yabancı Dil

  • Vildan Koleji olarak ‘Bir çocuk değişir dünya değişir’ prensibiyle çıktığımız bu yolda yabancı dil eğitiminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız.
  • Bu doğrultuda Yabancı dil alanında evrensel değerler çerçevesinde bir eğitim vermekteyiz.
  • Öğrencilerimizin ileride yer alacakları ulusal platformlarda kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir dil eğitimi almalarını hedeflemekteyiz.

Akademik

"İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir; çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.”

Nikola Tesla

EĞİTİM BİRİMLERİ

Liselere Geçiş Sınavları

  • LGS çalışmalarımız 7. Sınıf itibariyle başlatılır. Öncelikle öğrencilere ve velilere LGS sistemi hakkında bilgilendirme seminerleri yapılır. Mayıs ayında 7. Sınıflarımıza LGS dersleri ve akşam ve cumartesi günleri öğleye kadar LGS kursları başlar.  Ağustos ayının başında 8. Sınıf öğrencilerimize Ağustos kampı başlar. Konular erkenden bitirilir ve sınava kadar genel tekrar yapılır. Okul başladığında hafta sonu kursları da başlar.

  • Dönem itibariyle akşam etütlerimiz başlar. Okulumuzun projesi olan LGS Ligi ve koçluk sistemimiz ile öğrencilerimiz birebir sınava hazırlanır. Koçlarımız dönem başında veli ziyaretlerini yaparlar. Her hafta KTT sınavı, aylık ulusal okulistik deneme sınavı yapılır. Öğrenilen konuların tekrarı amacıyla dönemde bir defa ders kampları yapılır. 15 Tatilde 1 hafta LGS kampı yapılır. Resim, müzik gibi dersler alınarak soru çözümü ve ek etüde ayrılır.

 

  • Rehberlik öğretmenimiz 8. Sınıflarımıza özel sınav kaygısı, test çözme teknikleri gibi bireysel ve grup çalışmaları yapar. Sınav öncesinde öğrencilerimizin streslerini azaltmak ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılır. Sınava 1 ay kala konular tamamen bitirilir ve geri sayım seri deneme sınavları yapılır.

Kitap Okuma

Sene başında belirlediğimiz ve özenle seçilen kitaplar, öğretmenlerimizin takibiyle düzenli olarak okutulmakta, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktadır. Okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her dönem kitap okuma yarışmaları yapılmaktadır. Yeni LGS sisteminde öğrencilerin en çok zorlandığı soruların paragraf soruları   ve   okuduğunu   anlama   tipi   sorular   olduğu   aşikardır.   Bu sorularla başa çıkabilmenin yolu çok kitap okumaktan geçmektedir. Kitap okumayı sadece okulda sınırlandırmamak, hayatı boyunca yaşam tarzı haline dönüştürmek esas hedefimizdir. Bu anlamda velilerimizin de televizyonu kapatarak öğrencileriyle birlikte kitap okumaları çok önemlidir. Öğrencinin eğitimi ancak veliyle ortak hareket ederek mümkündür. Birlikte okuyoruz kampanyamız ile velilerimizin kitap okuma konusunda öğrencilerimize örnek ve önder olmalarını önemsiyoruz.

Manevi Eğitim

Kur’an-ı Kerim Eğitimimiz: Ortaokulda her sınıfta iki saat Kuran’ı Kerim dersi vardır. İlkokulda Kuran’ı Kerim okumayı öğrenen öğrencilerimiz ortaokulda tecvit ve anlam üzerinde durmaktadırlar. Kız-Erkek sınıflarının ayrıldığı eğitimde öğrencilerimize Kuran’ı Kerim’i sevdirmek esastır. Çünkü sevmeden yapılan çalışma Kuran’ı Kerim dahi olsa zararlıdır. Bu felsefe kurumumuzun temel düşüncesidir. Kuran’ı Kerim okumayı bilmeyen öğrencimiz kalmamaktadır.

Ortaokul seviyesinde, namaz sûrelerinin ezberlenmesi ve meallerinin öğretimi, Kur-an hatimlerinde her öğrencinin seviyesine göre takibi, bireysel eğitimde yüzünden okuma ve ezber tâlim eğitimi, her ay 2 ders saatinde sınıf içi uygulamalı tecvid dersi Kur şeklinde yapılan derslerimizde birebir eğitime de önem vermekteyiz.

Ortaokul seviyesinde, 5-6 ve 7.sınıflarımızda Peygamberimizin hayatı ünitelere dağıtılarak işlenmektedir, yapılan gezi ve etkinliklerle desteklenmektedir. “Vildan Koleji’nden mezun olacak bir öğrencide hangi vasıflar bulunmalıdır?” vizyonundan yola çıkarak ilköğretimden lise son sınıfa kadar birbirini tamamlar bir mantıkla hazırlanmış bir program;

İlkokulda, “ahlâk ve âdabın”, dinin ana emirlerinin; inanç, ibadet, davranış ve yaşayışın, tanıtılması ve benimsetilmesi Ortaokul ve lisemizde ise daha çok yaşayarak paylaşarak içselleştirmeye dayalı somut faaliyetler üzerine kurulmuştur.

Öğrencilerimizin namazlarını öğretmenleri rehberliğinde toplu bir şekilde kılmalarına önem veriyoruz. Namaz için öğrencilerimiz zorlanmaz. Her dönem sabah ve yatsı namazında buluşma programları tertip etmektedir. Bu da kurumumuzun öncü ve önder olduğunu, hayırda örnek olma felsefesine uygun hareket ettiğimizin en güzel örneği olmuştur.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?