Geri

Tam Gün Eğitim

 • Vildan Eğitim Kurumu eğitimde bir sorun haline gelen ödev yükünü okula taşıyor.
 • Profesyonel öğretmen kadrosuyla artık ödevini yapmayan öğrenci kalmayacak.
 • Öğrencilerimizin sınıf öğretmenlerinden destek alarak ödevlerini eksiksiz yapabilmekte ve zorlandıkları noktalarda öğretmenlerinden yardım alabiliyorlar.

 • Branş derslerinde öğrencilerimizin alanında uzman öğretmenlerimizden destek alabilmelerine olanak sağlıyoruz.

Akademik

"Erdemlerin en büyüğü bilimdir."

Farabi

EĞİTİM BİRİMLERİ

Yabancı Dil

 • Günümüz koşullarında İngilizce bilmek/öğrenmek zorunlu bir koşul haline gelmiştir. Vildan Koleji olarak bizlerde bu farkındalıkla öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini küçük yaşlardan itibaren önemsiyoruz. Bu doğrultu da seçtiğimiz kaynaklarla ve kaliteli öğretmen kadromuzla, öğrencilerimize yabancı dili sevdirerek öğretmeyi amaçlıyoruz.

 • EVRENSEL KAYNAKLAR
  Hedeflerimiz doğrultusunda İlkokul olarak öğrencilerimize reading (okuma), writing (yazma), speaking (konuşma) ve listening (dinleme) becerilerini en iyi bir şekilde kazandırmak adına dünya çapında kabul görmüş yayınlar kullanmaktayız.

 • İNGİLİZCE BÜLTENLER
  Öğrencilerimize her 15 günde bir İngilizce bülten dağıtılmaktadır. Bültenler sayesinde hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz İngilizce derslerimizdeki 15 günlük planlama hakkında önceden bilgi sahibi olmaktadır.

 • SPEAKING (KONUŞMA) SINAVLARI
  İlkokul 3. Sınıftan itibaren dönemde 1 defa olmak üzere öğretmenlerimiz tarafından Speaking (Konuşma) sınavları yapılarak, öğrencilerimizin konuşma becerilerindeki gelişim değerlendirilmektedir.

İngilizce Derslerimiz; 1.Sınıflarda, 4 saat, 2 Ve 3. Sınıflarda 5 saat, 4. Sınıflarda 6 saat olarak belirlenmiş olup, her yaş grubuna ait kitaplar “Oxford” yayınlarından özenle seçilmiştir.

”English Class” ve “Story Time” etkinlikleri ile zenginleştirilmiş ve planlamalar buna göre yapılmıştır.

 1. ve 4. sınıflarda düzenlenen “Speaking” sınavı ile çocukların konuşma becerilerinin gelişmesi amaçlanmış olup, özgüven kazanımı en önemli hedeftir.

Ayrıca okul genelince uyguladığımız sınavlarda istenilen başarı düzeyinde geride kalmış çocuklarımız için haftada bir gün ek etüt yapılmaktadır.

Ek Etüt, Spor ve Sanat Kursları

Spor ve sanat kurslarına her öğrencinin istek ve yeteneğine göre katılımını sağlamak ve takibinin yapılması, 16.00-18.00 arası okulda ve servisle eve bırakılma fırsatı tanınmaktadır. (2. Sınıftan itibaren) /okul saatleri içinde (ek ders olarak) görsel sanatlar, müzik ve spor alanlarında açtığımız kurslara katılmaları konusunda velilerimiz bilgilendirilmektedir.

Velinin talebi veya öğretmenin tespiti ile öğrencinin yeteneği belirlenebilir.

Bu kurslarda başarılı olan çocuklar il genelinde veya ülke genelinde yapılan yarışmalara katılmaktadırlar. Hafta sonu kurslarımız okul ücretinin dışında ayrıca ücretlendirilmektedir.

Ek Branş Dersleri

Drama Dersleri ve işaret dili Dersleri ile çocukların duygularını doğru şekilde anlatma yöntemini ve farklı özel durumda olan insanlarla doğru şekilde iletişim kurma yöntemlerini öğrenme fırsatı sunulmaktadır.

Bilgisayar Dersleri ile teknolojiden olumlu şekilde istifade etme yollarını, doğru bir şekilde öğrenme imkânı sunulmaktadır.

Yüzme Derslerimiz, 2. Sınıftan itibaren profesyonel hocalar gözetiminde, öğrenmeleri sağlanmaktadır.

 Ajanda Takip Sistemimiz ile ve özel hazırlanmış ders çalışma programlarımız ile her çocuğumuzun, düzenli ders çalışması ve sorumluluk sahibi bir birey olması sağlanmaktadır.

 

Ek Etkinlikler

Yardımcı Ek Kaynaklar, özel olarak, öğrenci ve velilere sene başında önerilmekte ve derslerin daha iyi öğrenilmesine katkı sunmaktadır.

Kurumsal düzenli geziler, sınıfların seviyelerine göre kurumsal olarak planlanmakta ve yılda 4 defa ve ücretsiz olarak, okul servisleri kullanılarak, öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır. Böylece işlenen konuların, görerek ve yaşayarak tam kavranması ve hayat ile bütünleşmesi sağlanmaktadır.

Her öğrenciye sosyal gelişim (liderlik) açısından, dönüşümlü sınıf başkanlığı ve Her öğrenciye sahnede görev alma şansı, her yıl en az 1 kere verilir.

Kitap Okuma

 • Kitap Okuma: Sene başında belirlediğimiz ve özenle seçilen kitaplar, öğretmenlerimizin takibiyle düzenli olarak okutulmakta, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktadır. Yeni LGS sisteminde öğrencilerin en çok zorlandığı soruların paragraf soruları olduğu aşikârdır. Bu sorularla başa çıkabilmenin yolu çok kitap okumaktan geçmektedir. Okulumuzda her gün İLK 10 dakika kitap okuma saatleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kitap okumayı sadece okulda sınırlandırmamak, hayatı boyunca yaşam tarzı haline dönüştürmek esas hedefimizdir.

  Bu anlamda velilerimizin de televizyonu kapatarak öğrencileriyle birlikte kitap okumalarını sağlamak için “Öncü Ol, Örnek Ol, Okuyan Bir Ebeveyn Ol” projesiyle akşamları yarım saat “Aile Kitap Okuma etkinliği” yapılmaktadır. Öğrencinin eğitimi ancak veliyle ortak hareket ederek mümkündür.

Rehberlik

Okulumuzun rehberlik servisi öğrencilerimize gurup terapisi, bireysel görüşme, sınav kaygısı giderme, kişisel davranış sorunlarını takip etme gibi birçok konuda sınıf öğretmenleriyle ve velileriyle temas halindedir.

Öğrenciler arasında gelişebilecek olumsuz davranışlar değerlendirilmekte, bunlarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Örneğin Olumlu davranış geliştiren öğrenciler velilerin de takip edebileceği günlük dijital ortamda (Class Dojo sistemiyle) değerlendirilerek “Vildan’ın Yıldızı” teşekkür belgesi törenle verilerek tüm öğrencilerde farkındalık oluşturulmaktadır.

Sarı kart, yeşil kart, kırmızı kart uygulamalarıyla öğrencilerin davranışlarını kontrol etmeleri sağlanmaktadır. Vildan’da iyi davranış gösteren veya başarı gösteren her öğrenci ödüllendirilmekte ve takdir edilmektedir.

Öğrencilere Dikkat testleri uygulanarak dikkatinin geliştirilmesine ihtiyaç olan öğrencilere dikkat egzersiz çalışmaları yapılmakta ve evlere ebeveynleriyle birlikte oynanacak dikkat egzersiz oyunları de gönderilmektedir.

Anne Akademisi: Yavrularımızın gelişiminde annelerimizin konumu paha biçilemez. Annelerimizin çocuk eğitimi konusunda, farkındalık oluşturma ve olumlu katkı sunması amacıyla, belirlenen Kitaplar, rehberlik birimi aracılığıyla, proje kapsamına alınarak, okunması ve kitap analizleri i programları yapılmaktadır, düzenli olarak okulumuzda. Bu eğitimler ile annelerimizle yavrularımızın daya uyumlu ve mutlu yaşam sürmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.

Rehberlik ile her sınıf seviyesinde, öğrencilere ve velilere etkin hizmet olanağı sunmaktadır. (Metropolitan Testi, Mahremiyet Eğitimi, Akran Zorbalığı, Öğrenme Stilleri vb)

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?