Geri

Akademik

Vildan Koleji Anaokulunda akademik anlamda en temel amaç; çocuklara okul sevgisinin aşılanarak, akademik yaşama en güzel şekilde hazırlanmasıdır.

Özellikle aileden ayrılırken yaşadığı korkuları, oyun ve etkinlikler ile yardımcı olunmaktadır.

İlkokul birimleri gezdirilerek rahat ve huzurlu bir okul kültürü kazanmasına imkân verilmektedir.

POBEM

“Proje Tabanlı Bireysel Eğitim Modeli” (POBEM) ile öğrencinin aktif katılımını teşvik eden, bilgiye ulaşma becerisi kazandıran, bilişsel aktiviteleri destekleyen; akademik, sosyal ve hayat becerilerini birlikte ele alan bir öğretim programı sunulmaktadır.

"Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. "

Albert Einstein

EĞİTİM BİRİMLERİ

Yabancı Dil

  • İngilizce Dersleri ile yabancı dil konusunda erken başlamanın, farkını ve seviyesini artırırken, önceliğini dil öğrenme isteğini çocuklarda kazandırmak temel hedef olarak almaktayız.
  • Vildan Eğitim Kurumları olarak dil eğitiminin küçük yaşlarda kaliteli bir şekilde almanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu doğrultuda 4 yaştan itibaren yabancı dil eğitimine başlamaktayız.
  • Temel amacımız kullandığımız kaliteli ve dünya çapında kabul görmüş kaynaklarımızla birlikte, çocuklarımıza İngilizceyi sevdirmek, başka bir dil ile de iletişim kurabileceklerinin farkına varmalarını sağlamak ve bu dili öğrenmeye istek uyandırmaktır.
  • Anasınıfımızdaki İngilizce öğretimi etkinlikler, şarkılar ve oyunlar aracılığıyla verilir. Böylece çocuklarda kulak dolgunluğu sağlayarak, verilen yönergeleri anlamalarını ve uygulamalarını hedeflemekteyiz.

Bilgi Teknolojileri

Bilgisayar Derslerimiz: alanında uzman öğretmeler rehberliğinde ana sınıfında başlamaktadır, 5 ve 6 yaşlarda.

Zekâ ve Beceri

Çoklu zekâ kuramına uygun olarak, farklı yetenekleri ortaya çıkaracak, istek ve gayret hisleri kazanmaya vesile olacak olan Zekâ Oyunları (Satranç ve Mangala) derslerimiz her hafta çocuklara farklı bir heyecan yaşamalarına imkân vermektedir.

Manevi Eğitim

Değerler eğitimi kapsamında;

  • Temel dini bilgiler-adap dersleri çocuklarımıza sınıf öğretmenleri tarafından verilmektedir.
  • Kuran derslerine, alanında uzman öğretmeler ile bire bir eğitim verilerek, kuran öğrenmeyi, okumayı sevdirerek, öğrenme fırsatı verilmektedir.
  • Dua ve Sure Ezberleme dersleri uzman öğretmeler tarafından zorlamadan, sevdirerek, adım adım ilerlenerek verilmektedir.

Atölye Çalışmaları

  • Farklı özel atölyelerde, farklı kazanımlar elde etmesine imkân tanınır. (Halı Saha, 3D Sinema, Laboratuvar, Drama ve Zekâ Oyunları Atölyeleri)
  • Her öğrenciye, her yıl en az 1 kere sahnede görev alma şansı verilerek; topluluk önünde, sahnede, görev alarak cesaret ve özgüven kazanımı sağlanır.
  • Halk Oyunları derslerimiz, Folklor kültürümüzü tanımaları ve ekip-takım ruhu oluşumuna katkı sunması hedefiyle, her hafta 1 ders olarak verilmektedir.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?