Geri

EĞİTİM BİRİMLERİ

Vildan Koleji Anadolu Lisesi

Sınava Hazırlık

Konu Tarama Sınavları

Müfredata paralel olarak öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorular, kurumumuza özel bir kitapçık haline getirilir ve ayda bir defa olmak üzere cumartesi günü konu tarama sınavı yapılır.

Soru Çözüm Odası

Öğretmenler odasının hemen yanına konumlandırılan sınıfta, soru çözümleri yapılır. Her öğrenci, teneffüslerde ve öğle aralarında öğretmenlerine çözemediği soruları getirebilir ve anlayamadığı konular hakkında destek alabilir.

Her branş öğretmeni haftanın bir saatinde soru çözümü yapar.

Şok Günleri

Bu günlerde öğrenciler tüm gün, öğretmenlerin gözetiminde okul kafeteryasında soru çözümü yaparlar.

Ekim, Kasım, Aralık – Mart, Nisan, Mayıs aylarının son haftasının 2 gününde dönüşümlü olarak uygulanır.

(11 ve 12. Sınıflar için geçerlidir.)

Yaz Okulu

11. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak okullar açılmadan 4 hafta öncesinde TYT-AYT hazırlık çalışmalarına başlanmaktadır.

12. sınıf öğrencilerimize yönelik olarak okullar açılmadan 5 hafta öncesinde TYT-AYT hazırlık çalışmalarına başlanmaktadır.

Ev Ziyaretleri

Danışman öğretmenlerimiz, öğrencilerini en az bir kez evlerinde ziyaret eder, bu sayede hem öğrencimizi ev ortamında gözlemleyerek çalışma ortamını görür, hem de danışman öğretmen, aile ve öğrenci arasında güçlü bir iletişim kurulmuş olur.

Kontrol Günleri

Kullanılan kaynaklar danışman öğretmenler ve rehberlik birimimiz tarafından kontrol edilir.

Kontrol neticesinde kaynaklarını etkin olarak kullanmayan öğrencilere rehberlik yapılır ve aile haberdar edilir. 9. Ve 10. Sınıflarda dönemde 2 defa, 11. Ve 12. Sınıflarda ayda bir defa olmak üzere kaynak taraması yapılır.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?