Geri

Sınava Hazırlık

Konu Tarama Sınavları

Müfredata paralel olarak öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorular, kurumumuza özel bir kitapçık haline getirilir ve ayda bir defa olmak üzere cumartesi günü konu tarama sınavı yapılır.

Soru Çözüm Odası

Öğretmenler odasının hemen yanına konumlandırılan sınıfta, soru çözümleri yapılır. Her öğrenci, teneffüslerde ve öğle aralarında öğretmenlerine çözemediği soruları getirebilir ve anlayamadığı konular hakkında destek alabilir.

Her branş öğretmeni haftanın bir saatinde soru çözümü yapar.

Akademik

“Eğitimin kökleri acı, meyveleri tatlıdır.”

Aristoteles

EĞİTİM BİRİMLERİ

Başarı Odaklı Okul

Alanında uzman öğretmen kadromuzla, bize emanet edilen gençlerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlıyoruz.

  • Kariyer Günleri

Okulumuzda düzenlenen kariyer günleri ile öğrencilerimizin, derslerde kazandırmaya çalıştığımız teorik bilgileri ve yetenekleri hangi sektörde, hangi meslekte, hangi kurumlarda kullanacaklarını bilmelerini ve kurumları tanıyarak kararlarını kendilerinin vermelerini sağlamak, meslekleri her yönüyle tanımalarını sağlamak. doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bilinçli tercihler yapmalarını sağlamak, öğrencileri, başarı öykülerine sahip kişilerle buluşturarak, kendilerine örnek alabilecekleri başarılı modeller belirlemelerini ve bu yolda bilinçli çalışma zemini oluşturmalarını sağlamak, ayrıca verilen seminerlerde konuşmacı olan kişilerin sektör tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşmalarına imkân vererek ileride parçası olacakları iş hayatını daha yakından tanımalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

  • Danışmanlık Sistemi
  1. 10. 11. ve 12. sınıflarda uygulanır.

Her kademede kız öğrenciler için bayan danışman, erkek öğrenciler için bay danışman öğretmen vardır.

Danışman öğretmen 9. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bu süreçte sınıfın manevi ve akademik lideridir.

Danışman öğretmen 4 yıllık süreç boyunca en az bir kez öğrenciyi evinde ziyaret eder.

Güçlü Veli - Okul İletişimi

Veli Toplantıları: Velilerimizle dönemde iki, senede dört kez toplantılar yapılarak öğrencilerin genel durumları paylaşılmakta ve  veliler  bilgilendirilmektedir.

Veli – Öğretmen Görüşme Saatleri: Velilerimiz herhangi bir sorunla karşılaştıklarında veya bir şey iletmek   istediklerinde  telefon ya da mesaj aracılığıyla öğretmenlerimizle iletişime geçebilirler.

Ev Ziyaretleri: Öğretmenlerimiz, velimizin kabul etmesi durumunda öğrencimizi evinde ziyaret etmekte, öğrencimizin çalışma ortamını yerinde incelemektedir. Bu ziyaret öğrenci, öğretmen arasında olumlu duygusal bağın gelişmesine zemin hazırlamaktadır.

Anne Çayları: Velilerimiz okulumuzda bir araya gelerek hem sınıfın sorunlarını konuşmakta, hem de velilerimiz arasında (anneler) dostluk ve arkadaşlık bağları güçlendirilmektedir.

Kitap Okuma

Kurul kararı ile belirlediğimiz ve özenle seçilen kitaplar, öğretmenlerimizin takibiyle düzenli olarak okutulmakta, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktadır. Okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her dönem kitap okuma yarışmaları yapılmaktadır. Yeni YKS sisteminde öğrencilerin en çok zorlandığı soruların paragraf soruları ve okuduğunu anlama tipi sorular olduğu aşikardır. Bu sorularla başa çıkabilmenin yolu çok kitap okumaktan geçmektedir. Kitap okumayı sadece okulla sınırlandırmamak, hayatı boyunca yaşam tarzı haline dönüştürmek esas hedefimizdir. Bu anlamda velilerimizin de televizyonu kapatarak öğrencileriyle birlikte kitap okumaları çok önemlidir. Öğrencinin eğitimi ancak veliyle ortak hareket ederek mümkündür. Birlikte okuyoruz kampanyamız ile velilerimizin kitap okuma konusunda öğrencilerimize örnek ve önder olmalarını önemsiyoruz.

Kur’an-ı Kerim Dersleri

Okulumuzda yalnızca 9. ve 10. sınıflar için haftada 2 ders saati Kur’an-ı Kerim eğitimi verilmektedir. Bu derslerde kız ve erkek öğrenciler ayrılmakta, kız sınıfına bayan öğretmen, erkek sınıfına bay öğretmen girmektedir. Dersin amacı; Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in öğrencilerimizin hayatının bir parçası olması, okuma bilmeyen öğrencilerimizin yüzünden okumaya geçirilmesi ve okumayı bilenlerin de bir üst seviyeye geçirilmesidir.

Kişisel Gelişim Sohbetleri

Ayrıca 9. 10. ve 11. sınıf öğrencilerimizin kız ve erkekler ayrı olmak üzere ayda bir kez manevi ve kişisel gelişim sohbetleri yapılmaktadır. Kızlar için sırasıyla isteyen velilerimizin evlerinde, D.K.A.B. öğretmeni ve sınıf danışman öğretmenleri ile bu sohbetler gerçekleştirilirken, erkek öğrencilerimiz için ise D.K.A.B. öğretmeni ve sınıf danışman öğretmeni ile halı saha maçları, mangal, doğa yürüyüşü vb. etkinlerde bir araya gelerek öğrencilerin sosyal, fiziksel ve manevi yönde gelişmeleri amaçlanmaktadır.

Cuma Namazları

Okulumuzda müftülükten alınan resmi izin ile Cuma namazı öğrenciler ve öğretmenler ile birlikte kılınmaktadır.

Vakit Namazları

Lise katımızda kız ve erkek öğrenciler için iki ayrı abdesthane ve mescit bulunmaktadır. Öğrencilerimiz vakit namazlarını rahatça kılabilme imkânına sahiptir.

Milli ve Manevi Programlar

Çanakkale zaferi, kutlu doğum haftası vs. gibi zamanlar fırsat bilinip bu günler için yapılan programlarda lise öğrencilerimiz aktif rol almaktadır.

Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

ya da

Whatsapp'a Git!
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabilirim?